MISS KITTIN во Скопје!

posterПо долги години во Скопје, журка продуцирана по највисоки светски стандарди, со врвен артист двигател на електронската сцена. Miss Kittin во Скопје, нека биде вашата “журка за паметење”

07 Maj 2016
МКЦ Скопје
Почеток: 22:50 часот

Локална поддршка:
Robotek
Mirko Popov
DJ Flooder

Win Music Freedom Lounge:
Ilina Angelovska
Ivana Dragsiqi
Violeta Kachakova

БИЛЕТИ ВО ПРЕДПРОДАЖБА:
Кафе Излет
Кино Карпош
http://mktickets.mk/miss-kittin
Билетара МКЦ
400ден (200 лимитирани карти) – распродадени
500ден предпродажба
600ден на врата

Caroline Hervé, или позната како Miss Kittin, е француска пејачка,диџејка и продуцентка која по завршените студии по уметност, реши да се занимава со диџејство и продуцирање на музика. Се прослави со “Frank Sinatra”, заедно со продуцентот The Hacker, во 1998ма година. Од тогаш па наваму е врвен светски диџеј и зад себе има дури 3 албуми. Со самото тоа, таа ги отвори ширум вратите за жените диџеи, нема ниту една предрасуда кога станува збор за безкомпромисен и моќен настап и една цела нова генерација е сега присутна на подиумите. Задоволството е огромно да се слушаат нејзините музички сетови, составени од најдобра и најнова хаус продукција, хаус класики и андерграунд техно.

Линк до фејсбук настан