Настани

I`LL HOUSE YOU / POSITIVE CLUB

Positive club - викенд агенда (29,30 ноември)   Петок - 29 ноември 2013   Зоки Бејбе (Скопје) Кој вели дека најновите трендови во техно музиката секогаш доаѓаат од...

Клубот Позитив во нова димензија

Positive club После долгогодишната работа на ова поле, апсорбирајќи нови содржини, спремни сме да понудиме концептуални вечери во ноќниот живот во Битола. Овој пат...
Инфо

Drum n bass легендата Chris.SU доаѓа во Скопје

Chris.SU, еден од водечките drum n bass продуценти и диџеи во Европа, доаѓа во Македонија. Својата кариера како продуцент на електронска музика ја започнува во...

Проекција на филмот „Taste of Cherry“

Дебатно кино - Контра Кадар Четврток 21 ное. - 20:00ч. Taste of Cherry е фантастичен ирански игран филм, за човек во средна доба од својот живот, кој што сака да изврши...

Одличен викенд во Лектира Кабаре

Лектира Кабаре како и секогаш до сега ни најавуваат одличен и содржаен викенд. Подолу можете да ја прегледате целосната програма со бендовите и диџеите кои...

MECHANIC THINKER

Промоција на албумот MECHANIC THINKER од 9 Weeks Дата: Сабота, 9 Ноемвири, Локација: Лектира Кабаре 9 Weeks - Битолски бенд кој е составен поради секојдневната потреба да се...

RUN MK 8

RUN MK - 02 Ноември 2013, САБОТА @Дом на Млади - Штип ПОЧЕТОК: 21 часот LineUP: __________________________________ ▷ TREI | Wellington NZ | SOM MUSIC | New Zealand ▷ COOBY SELECTA | MUSTNET | Serbia ▷ ROOTSMAN I | NATTY FIYAH | Macedonia ▷...

Jori Hulkkonen доаѓа во Скопје

Еден од најценетите музички изведувачи на 21 век, живата легенда на електронската музика, финската икона Jori Hulkkonen во сабота (19 октомври) ќе има концерт во Капан...

PMG Recordings Festival 4

По повод големиот јубилеј-15 години постоење, 100 изданија и безброј ноќи неспани, Пиемџи Рекордигс, со несекојдневно задоволство, Ве кани на голема игранка, со...