Настани

Moodymann во Епицентар

Kenny Dixon Jr. - познат како Moodymann е најенигматичниот и можеби најуспешниот house продуцент од Детроит! Неговиот уникатен избор на семплови и инструменти ја прави...
Инфо

MISS KITTIN во Скопје!

По долги години во Скопје, журка продуцирана по највисоки светски стандарди, со врвен артист двигател на електронската сцена. Miss Kittin во Скопје, нека биде...
Инфо ,

Пролетна TRAP DA FUCK UP журка

На 23 мај (сабота) во дворот на Капан Ан ќе се одржи пролетното издание на Trap Da Fuck Up. TRAP DA FUCK UP е серијал на забави на кој се презентира најсвежото од светот на...
Инфо

TRAP DA FUCK UP @MKC [14.02.2015]

Во сабота на 14 февруари, во Младинскиот Културен Центар во Скопје ќе се одржи специјалното издание на „TRAP DA FUCK UP“ за св.Трифун и Валентајн. TRAP DA FUCK UP се...
Инфо

„Trap Da F*ck Up“

Оваа сабота (28.06.2014) во клубот Капан Ан во старата скопска чаршија ќе се одржи настанот „Trap Da F*ck Up“. Скопјани ќе имаат ретка можност да присуствуваат на...
Инфо

Bass Friday @Peron 8

Новиот клуб Перон 8 лоциран на железничката станица во Скопје ќе биде домаќин на серијата забави наречени Bass Friday @Peron 8. На овие бас-забави ќе се презентира...

Проекција на филмот „Skupjaci perja“

„Skupljaci perja“ или „Среќни цигани“ е филм низ кој се испреплетени дел од ромските обичаи и култура преку приказната на една заљубена двојка. Бора е женет со...

PORTA JAZZ FESTIVAL

Врвни имиња на македонската и пошироката џез сцена ќе собере на едно место првиот „Porta Jazz Festival”, што ќе се одржи од 28 февруари до 2 март во култниот клуб „Porta...

FIGHTING WINDMILLS // MКЦ Битола // 07.02.2014

ПЕТОК 07.02.2014 во 20.30 влез - донација кој колку можи FIGHTING WINDMILLS (Скопје) http://www.fighting-windmills.com/ http://fightingwindmillsmk.bandcamp.com/ https://www.facebook.com/pages/Fighting-Windmills/80430262950 Fighting Windmills се...