Инфо

СМОТРА vol.4

Со големо задоволство ви го најавуваме четвртото издание на фестивалот за електронска музика СМОТРА. Line-Up: ◥ V. Apostolski (Drop Series) ◥ PASS-N-G-R (Massiva Music) ◥ HERZEL (Other Heights /...
2014 година, Проекти

#TrapDaFuckUp на плажа Оревче

На 25 јули (петок) на плажата Оревче (Градиште 4) ќе се одржи забавата наречена #TrapDaFuckUp. На овој серијал на забави се презентира најсвежата музика од светот на...

Отворен Повик за Илустрации

Младинската асоцијација ИМКА Битола го објави ЧЕТВРТИОТ ПОВИК ЗА ИЛУСТРАЦИИ на тема: ФАНТАСТИКА, НАУЧНА ФАНТАСТИКА, МИТОВИ И ЛЕГЕНДИ FANTASY ART, SCIENCE FICTION, MYTHS &...

BRIAN MAYHALL (live) во Hauzbar

Hauz Bar и Electrified Sessions ве покануваат на гостувањето на електронскиот продуцент од Санта Фе, Америка - Брајан Мајхал. Брајан Мејхал (Brian Mayhall) е музичар и продуцент...

Роботек со нов албум

По 7 годишна пауза и исчекување, легендата на македонската електронска сцена ROBOTEK се враќа со нов, 3рет по ред албум ELECTRIC DAWN. КОНЦЕРТНАТА ПРОМОЦИЈА се одржа на...

„Trap Da F*ck Up“

Оваа сабота (28.06.2014) во клубот Капан Ан во старата скопска чаршија ќе се одржи настанот „Trap Da F*ck Up“. Скопјани ќе имаат ретка можност да присуствуваат на...
Настани

KORN, NOFX, ANGEL HAZE И THE BOSSHOSS НА СИГЕТ 2014!

Korn, NOFX, Angel Haze и The BossHoss им се приклучуваат на низата престижни имиња во програмата на Сигет 2014! Ова значи дека програмата на главната сцена е веќе целосно...