Инфо

Југотон – Источно од рајот 1947-1991г.

Во оваа пригода ви ја претставуваме изложбата на дискографската куќа Југотон поставена во Техничкиот музеј во Загреб од 20.10.2014 до 30.11.2014. Ако во тоа време се...

BTKRSH Фестивал 2014

BTKRSH Фестивал 2014 - 4 дена, 4 локации и all star екипа предводена од ексклузивниот, аналогно-хардверски настап во живо на Shxcxchcxsh (Avian / Sweden) како и Jan Nemecek (Norbu/Soundhitectures), Why...

Фестивал на музика од светот Битола

Инфо за Фестивалот: Ричард Галијано, францускиот виртуоз на хармоника ќе го отвори шестиот по ред „Фестивал на музика од светот“ кој од 6 до 8 ноември ќе...

Проекција на „ V for Vendetta / O за Одмазда “

Филмот е базиран на истоимениот стрип на Алан Мур, а е режиран од креаторите на трилогија Матрикс - Вачовски. Во филмот главниот протагонист V е анархист кој...

Сашко Костов

Silent in the Crowd by Sasko Kostov Сашко Костов е мулти-инструменталист кој води до кулминација на инспирацијата – музика која е тесно врзана за неговите влијанија и...
Диџеи/Продуценти

Hauzbar ни нуди 10 одлични музички денови

11.09. Четврток | Victouer [MK] Големата љубов кон електронската музика, уште од првиот контакт со неа, го инспирира да започне со продукција на негова авторкска...

Dimensions Festival – 3та епизода со огромен успех

Галерија Dimensions 2014 - Photo: Marcsethi [foldergallery folder="wp-content/uploads/marcsethi" title="marcsethi photography"] 13 часа патување, повеќе од 1200 километри во правец. Нашата финална дестинација –...