Инфо

Пролетна TRAP DA FUCK UP журка

На 23 мај (сабота) во дворот на Капан Ан ќе се одржи пролетното издание на Trap Da Fuck Up. TRAP DA FUCK UP е серијал на забави на кој се презентира најсвежото од светот на...
Настани

Conquering Lion & Green Out – Faith (видео)

Со задоволство и чест, Ви го претставуваме првиот видео запис за песната Faith која е соработка помеѓу скопскиот хип -хоп состав Green Out и тетовскиот реге бенд...

Kraftwerk and the Electronic Revolution

Овај документарен филм не е само филм за Kraftwerk како што можи да се исчита од самиот наслов. Тоа е филм за почетоците на така наречениот Krautrock кој за прв пат се...

Спејс Каубојс @ Пелистер

Момците од клубот SSNL (Ski and Snowboard No Limit) ни приготвија едно одлично патување низ убавините на Баба Планина. Видеo: Александар...

TRAP DA FUCK UP @MKC [14.02.2015]

Во сабота на 14 февруари, во Младинскиот Културен Центар во Скопје ќе се одржи специјалното издание на „TRAP DA FUCK UP“ за св.Трифун и Валентајн. TRAP DA FUCK UP се...
Настани

Најавени првите изведувачи на DIMENSIONS 2015!

Dimensions festival, европскиот епицентар на најсвежата електронска музика, штотуку ја објави првата рунда на изведувачи. Овој фестивал е ценет поради необичната и...

Dimensions Festival – 2014 Highlights

Како што веќе објавивме, Dimensions фестивал го задржа интегритетот и епитетот најдобар фестивал за електронска музика. Во прилог можете да го погледнете...

Човекот со најголемата архива за плочи

Краток документарен филм за Paul Mawhinney - човекот со најголемата архива за плочи. Преку еден милион албуми и милион и пол синглови ја сочинуваат неговата...