Инфо

Moodymann во Епицентар

Kenny Dixon Jr. - познат како Moodymann е најенигматичниот и можеби најуспешниот house продуцент од Детроит! Неговиот уникатен избор на семплови и инструменти ја прави...
Настани

GLOBAL GAME JAM ВО БИТОЛА И СКОПЈЕ

На 20ри Јануари започнува најголемиот интернационален настан за креирање игри Global Game Jam. Овој 48 часовен настан во нашата земја ќе се одржи на две локации и...

Fichi – Paranoia (Free Download)

Филип "Фичи" Николовски е независен изведувач од Битола, Македонија, кој ја започна својата кариера во 2008 година како диџеј и продуцент. Неговата страст кон...

Светска мапа со техно клубови

Ако некогаш сте се нашле во Ротердам, во некој кинески град или па било каде во светот, а не сте знаеле каде да одите на добро техно, можеби не сте знаеле дека...

dj HEIDI @ МКЦ Скопје

Win Music Freedom по одличните журки со MISS KITTIN, SOLOMUN,HOSH и PAN-POT ни подготвува журка и има чест да ни ја претстави HEIDI, жената која во последната декада стигна до позиција...

Диско топката се уште живее

Диското за некого е можеби мртво, но во еден осамен дел во фабрика за огледала од Кентаки, диско топката се уште живее. Omega National Products, е последниот амерички...

СОНУС фестивал 2016

Ако се уште не сте одлучиле каде да го поминете вашиот летен одмор, ви предлагаме да го посетите Sonus Festival кој се одржува од 21-25 Август на плажата Зрче, остров...