Инфо

Музиката инспирација за уметнички проект

Интересен уметнички проект кај што главна тема не е музиката, но сепак и таа е дел од инспирацијата на уметничката Heather Hansen. Пренесувајќи ги своите движења на...
, , , , , , , , , , , , ,

Внесете креативност во вашиот DJ-сет

Внесете креативност во вашиот DJ-сет, без музиката да биде единственото нешто на кое ќе се посветите додека настапувате. Голем број на DJ-и низ светот го...

Самоил Радински со нова трака

Еден од пионерите на електронската сцена во Македонија кој што имавте прилика да го слушнете на овогодинешното издание на "СМОТРА vol.3" издаде нова трака под...

DISCLOSURE MIX

Дуото Disclosure е најуспешното UK house дуо после Basement Jaxx. Во текот на претходниот период имаат неколку топ 10 хитови како ,,Latch’’ и ,,White Noise’’. Моментално го живеат...

Поддршка за Летечки пекинезери

Момците од бендот „Летечки пекинезери“ кои свират свинг во моментов го пробиваат патот на Македонија до светската џез-сцена! Тие имаат единствена шанса да...

Dejan Dex најавува нови изданија

Младиот Битолски диџеј Dejan Dex најавува нови изданија за Sui Generiz лејблот. 01.Dejan Dex - Esidska (Original Mix) 02.Dejan Dex - Esidska (Robot Love Remix) 03.Dejan Dex - Please Stop (Original...

Освојте гратис влезница за Смотра!

Нашите спонзори Play Drinks доделуваат гратис влезници за настанот во сабота. Посетете ја нивната фејсбук страна, и вклучете се во играта...

Инспиративно предавање од Џорџио Мородер

Ова е нешто што го препорачуваме да го видат сите оние што се занимаваат или сакаат да почнат да се занимаваат со креирање на музика. Инспиративно предавање...