Инфо

Џекин игра

Џекин е игра слична на чарлстонот. Џекерот не смее да ја подигне ногата од подот додека со стапалото лизга однадвор кон навнатре, додека колената му се...

Хаус Музика

Хаусот потекнува од Чикаго и претставува продолжение на диско музиката и фанкот, но има потврд звук и нема логичка структура – барем немаше во текот на...

Некои диџеи не прифаќаат музички желби

За време на настапот на Michael Woods во Јужна Кореа, еден специфичен гостин се качил во DJ кабината и нарачал хип-хоп песна. Веројатно инспириран од случката во Лас...

Втора година од Valhalla фестивалот

По првото успешно и целосно распродадено во поглед на влезници, издание на фестивалот Valhalla, дојде времето и за второто издание, кое ќе се одржи во сабота на 21...

Прослава за 14тиот роденден на клубот Fabric

Зборот „Институција“ се употребува премногу често и лесно во клубската култура.  Зборот „Институција“ ја доловува конотацијата на организации како што се...

Attention – Новиот албум на Аномалиа Натива

Електронското дуо Аномалиа Натива неодамна го издадоја нивниот втор албум насловен како „Attention“ кој изобилува со dubstep, trap, hip hop и drum and bass звуци.  Подолу...

Dimensions Festival 2013

Dimensions festival е еден од најголемите фестивали на електронска - некомерцијална музика или како што неговите организатори го претставуваат (underground electronic music) кој...