Инфо

Отворање на Артикултура

АРТИКУЛТУРА го отвора своето артикултурно катче во Битолската чаршија. Станува збор за Артикултура, првото кафуле-задруга во Македонија, концепт зад кој...

Нов видео запис на Conquering Lion за „Natty Lion“

"Добри људи" од Тетово штотуку го објавија новиот видео запис за синглот "Natty Lion" од новиот албум "Land Of Confusion". Четвртиот по ред студиски албум во кој...

Moodymann во Епицентар

Kenny Dixon Jr. - познат како Moodymann е најенигматичниот и можеби најуспешниот house продуцент од Детроит! Неговиот уникатен избор на семплови и инструменти ја прави...
Настани

GLOBAL GAME JAM ВО БИТОЛА И СКОПЈЕ

На 20ри Јануари започнува најголемиот интернационален настан за креирање игри Global Game Jam. Овој 48 часовен настан во нашата земја ќе се одржи на две локации и...

Fichi – Paranoia (Free Download)

Филип "Фичи" Николовски е независен изведувач од Битола, Македонија, кој ја започна својата кариера во 2008 година како диџеј и продуцент. Неговата страст кон...

Светска мапа со техно клубови

Ако некогаш сте се нашле во Ротердам, во некој кинески град или па било каде во светот, а не сте знаеле каде да одите на добро техно, можеби не сте знаеле дека...